TEL: +421 918 666 306  MAIL: info@nikos.sk

Prinášame na Váš stôl tradíciu a originálnosť slovenských parených syrov podľa pôvodných receptúr našich predkov.
ČESKÝ ESHOP

O nás

Do roku 1992 v kolíske vzniku výroby syrových korbáčikov v malebnej Oravskej obci Zázrivá siahajú prvé korene začiatkov činnosti firmy NIKOS, prevzatím niekoľko desaťročí trvajúcej rodinnej tradície zakladateľov tejto spoločnosti - manželov Ing. Jozefa Žiačka a Aleny Žiačkovej. 

K najznámejším výrobkom z pareného syra sú korbáčiky, nite. Postupným rozvojom spoločnosti začali pribúdať ďalšie známe výrobky: oštiepky, parenice, ako aj vlastné špeciality, či už čerstvé, údené, alebo ochutené vlastnými zmesami korením s typickými názvami.

Všetky výrobky sú vyrobené z mliekárensky ošetreného kravského syra, bez pridávania akýchkoľvek chemických prísad a stabilizátorov, čím sa riadia medzi 100%-né prírodné produkty.
Najlepšou známkou kvality je pre spoločnosť NIKOS spokojnosť  konzumentov týchto výrobkov, čoho dôkazom je neustály nárast kapacity výroby počas jej existencie.

Firma od roku 1995 postupne vybudovala svoju sieť predajných stánkov po Kysuciach a Žiline. 

 

Od roku 2014 sa začali vyrábať originálne syrové torty, ktoré si zákazníci obľúbili ako neobyčajný dar k rôznym príležitostiam. Boli tak žiadané, že sa začali posielať expresnou službou po celom Slovensku a Českej Republiky.

Firma sa stále rozvíja aj za pomoci nástupu syna Frederika Žiačeka a dcéry Henriety Žiačkovej Koleňákovej.